PIC18F26Q83-I/5N
Part Number:
PIC18F26Q83-I/5N
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28VQFN
In Stock:
185
Connectivity :
CANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 24x12b SAR; D/A 1x8b
EEPROM Size :
1K x 8
Number of I/O :
25
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
External, Internal
Package / Case :
28-VQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, LVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
64KB (64K x 8)
RAM Size :
8K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
28-VQFN (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V