PIC24FV32KA301-I/P
Part Number:
PIC24FV32KA301-I/P
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 20DIP
In Stock:
196
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 12x12b
EEPROM Size :
512 x 8
Mounting Type :
Through Hole
Number of I/O :
17
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
20-DIP (0.300", 7.62mm)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
RAM Size :
2K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
20-PDIP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2V ~ 5.5V