PIC18LF45K50-I/MV
Part Number:
PIC18LF45K50-I/MV
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40UQFN
In Stock:
292
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART, USB
Data Converters :
A/D 25x10b
EEPROM Size :
256 x 8
Number of I/O :
33
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
40-UFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (16K x 16)
RAM Size :
2K x 8
Speed :
48MHz
Supplier Device Package :
40-UQFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 3.6V