PIC18LF25K22-I/SS
Part Number:
PIC18LF25K22-I/SS
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP
In Stock:
427
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 19x10b
EEPROM Size :
256 x 8
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (16K x 16)
RAM Size :
1.5K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
28-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 3.6V