PIC24FJ32GP205-I/M4
Part Number:
PIC24FJ32GP205-I/M4
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48UQFN
In Stock:
463
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 14x12b SAR
Number of I/O :
39
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
48-UFQFN Exposed Pad
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
48-UQFN (6x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2V ~ 3.6V