PIC18F15Q40-I/REB
Part Number:
PIC18F15Q40-I/REB
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 20VQFN
Connectivity :
I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 7x12b; D/A 2x8b
EEPROM Size :
512 x 8
Number of I/O :
18
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
20-VFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (32K x 8)
RAM Size :
2K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
20-VQFN (3x3)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V