CENGPXA270-312-10-440ECR
Manufacturer:
Beacon EmbeddedWorks
Part Number:
CENGPXA270-312-10-440ECR
Category:
Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Description:
IC MOD PXA270 312MHZ 64MB
Manufacturer :
Beacon EmbeddedWorks
Category :
Co-Processor :
Connector Type :
SO-DIMM-144
Core Processor :
PXA270
Flash Size :
64MB
Module/Board Type :
MCU Core
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
RAM Size :
64MB
Size / Dimension :
2.370" L x 2.670" W (60.20mm x 67.80mm)
Speed :
312MHz