MC68MH360ZP25VL
Manufacturer:
NXP Semiconductors
Part Number:
MC68MH360ZP25VL
Category:
Microprocessors
Description:
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Communications; CPM
Core Processor :
CPU32+
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10Mbps (1)
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
357-BGA
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
DRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
357-PBGA (25x25)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V