IDT79RV4640-180DUG
Part Number:
IDT79RV4640-180DUG
Description:
IC MPU 180MHZ 128QFP
Co-Processors/DSP :
System Control; CP0
Core Processor :
MIPS-I
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 64-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
128-BQFP
RAM Controllers :
DRAM
Speed :
180MHz
Supplier Device Package :
128-PQFP (28x28)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V