IDT79RC64V474-200DZ
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Part Number:
IDT79RC64V474-200DZ
Category:
Microprocessors
Description:
IC MPU 200MHZ 128QFP
Manufacturer :
Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
System Control; CP0
Core Processor :
MIPS-I
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 64-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
128-BQFP Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
SDRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
128-PQFP (28x28)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V