IDT79RC32V333-150DHG
Part Number:
IDT79RC32V333-150DHG
Description:
IC MPU INTERPRISE 150MHZ 208QFP
Core Processor :
MIPS-II
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
208-BFQFP
RAM Controllers :
SDRAM
Speed :
150MHz
Supplier Device Package :
208-PQFP (28x28)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V