IDT79RC32T332-133DHI
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Part Number:
IDT79RC32T332-133DHI
Category:
Microprocessors
Description:
IC MPU INTERPRISE 133MHZ 208QFP
Manufacturer :
Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
MIPS-II
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
208-BFQFP
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
SDRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
133MHz
Supplier Device Package :
208-PQFP (28x28)
USB :
Voltage - I/O :
2.5V, 3.3V