IBM25PPC750GLECB5H43V
Manufacturer:
IBM
Part Number:
IBM25PPC750GLECB5H43V
Category:
Microprocessors
Description:
IC MPU 933MHZ 292CBGA
In Stock:
113
Manufacturer :
IBM
Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
PowerPC 750GL
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TJ)
Package / Case :
292-BCBGA Exposed Pad
Product Status :
Active
RAM Controllers :
SATA :
Security Features :
Speed :
933MHz
Supplier Device Package :
292-CBGA (21x21)
USB :
Voltage - I/O :
1.8V, 2.5V, 3.3V