ADG1409SRU-EP
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
Part Number:
ADG1409SRU-EP
Category:
Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Description:
IC SWITCH SP4TX2 4.7OHM 16TSSOP
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Category :
-3db Bandwidth :
115MHz
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
14pF, 40pF
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
200mOhm
Charge Injection :
-50pC
Crosstalk :
-70dB @ 1MHz
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
200pA
Mounting Type :
Surface Mount
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
4:1
Number of Circuits :
2
On-State Resistance (Max) :
4.7Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
16-TSSOP
Switch Circuit :
SP4T
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
120ns, 120ns
Voltage - Supply, Dual (V±) :
±4.5V ~ 16.5V
Voltage - Supply, Single (V+) :
5V ~ 16.5V