LF11201D/883
Manufacturer:
National Semiconductor
Part Number:
LF11201D/883
Category:
Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Description:
IC SW SPST-NCX4 200OHM 16CDIP
In Stock:
60
Manufacturer :
National Semiconductor
Category :
-3db Bandwidth :
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
4pF, 3pF
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
5Ohm (Typ)
Charge Injection :
Crosstalk :
-65dB @ 1MHz
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
Mounting Type :
Through Hole
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
1:1
Number of Circuits :
4
On-State Resistance (Max) :
200Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
16-CDIP (0.300", 7.62mm)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
16-CDIP
Switch Circuit :
SPST - NC
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
500ns, 90ns
Voltage - Supply, Dual (V±) :
Voltage - Supply, Single (V+) :
36V