74HCT4851PW-Q100,1
Part Number:
74HCT4851PW-Q100,1
Description:
IC MUX 8:1 210OHM 16TSSOP
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
10pF
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
2Ohm
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
100nA
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
8:1
Number of Circuits :
1
On-State Resistance (Max) :
210Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package :
16-TSSOP
Switch Circuit :
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
25ns, 80ns
Voltage - Supply, Dual (V±) :
Voltage - Supply, Single (V+) :
4.5V ~ 5.5V