74HC4053BQ-Q100,11
Part Number:
74HC4053BQ-Q100,11
Description:
IC SWITCH SPDTX3 120OHM 16DHVQFN
-3db Bandwidth :
170MHz
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
3.5pF
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
6Ohm
Charge Injection :
Crosstalk :
-60dB @ 1MHz
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
100nA
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
2:1
Number of Circuits :
3
On-State Resistance (Max) :
120Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
16-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package :
16-DHVQFN (2.5x3.5)
Switch Circuit :
SPDT
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
31ns, 29ns
Voltage - Supply, Dual (V±) :
±1.5V ~ 5V
Voltage - Supply, Single (V+) :
2V ~ 10V