74HC4051BQ-Q100,11
Manufacturer:
Nexperia
Part Number:
74HC4051BQ-Q100,11
Category:
Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Description:
IC MUX 8:1 120OHM 16DHVQFN
Manufacturer :
Nexperia
Category :
-3db Bandwidth :
180MHz
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
3.5pF
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
6Ohm
Charge Injection :
Crosstalk :
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
400nA
Mounting Type :
Surface Mount
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
8:1
Number of Circuits :
1
On-State Resistance (Max) :
120Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
16-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
16-DHVQFN (2.5x3.5)
Switch Circuit :
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
51ns, 42ns
Voltage - Supply, Dual (V±) :
±1.5V ~ 5V
Voltage - Supply, Single (V+) :
2V ~ 10V