DG1408EEN-T1-GE4
Manufacturer:
Vishay / Siliconix
Part Number:
DG1408EEN-T1-GE4
Category:
Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Description:
IC MUX 8:1 4.7OHM 16QFN
Manufacturer :
Vishay / Siliconix
Category :
-3db Bandwidth :
46MHz
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
14pF, 89pF
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
200mOhm
Charge Injection :
100pC
Crosstalk :
-64dB @ 1MHz
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
200pA
Mounting Type :
Surface Mount
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
8:1
Number of Circuits :
1
On-State Resistance (Max) :
4.7Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
16-VQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
16-QFN (4x4)
Switch Circuit :
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
150ns, 120ns
Voltage - Supply, Dual (V±) :
±4.5V ~ 16.5V
Voltage - Supply, Single (V+) :
4.5V ~ 24V