ADG1206YCPZ-REEL7
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
Part Number:
ADG1206YCPZ-REEL7
Category:
Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Description:
IC MUX 16:1 200OHM 32LFCSP
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Category :
-3db Bandwidth :
280MHz
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
2pF, 12pF
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
3.5Ohm
Charge Injection :
0.5pC
Crosstalk :
-85dB @ 1MHz
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
200pA
Mounting Type :
Surface Mount
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
16:1
Number of Circuits :
1
On-State Resistance (Max) :
200Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
32-WFQFN Exposed Pad, CSP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
32-LFCSP-WQ (5x5)
Switch Circuit :
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
95ns, 100ns
Voltage - Supply, Dual (V±) :
±5V ~ 16.5V
Voltage - Supply, Single (V+) :
5V ~ 16.5V