SN75LPE185DWE4
Part Number:
SN75LPE185DWE4
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 3/5 24SOIC
Duplex :
Full
Number of Drivers/Receivers :
3/5
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Obsolete
Protocol :
RS232
Receiver Hysteresis :
1 V
Supplier Device Package :
24-SOIC
Type :
Transceiver
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V