SN75LP196DWE4
Part Number:
SN75LP196DWE4
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 5/3 20SOIC
Duplex :
Full
Number of Drivers/Receivers :
5/3
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Obsolete
Receiver Hysteresis :
1 V
Supplier Device Package :
20-SOIC
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V