SN75LBC174ADWR
Manufacturer:
Texas Instruments
Part Number:
SN75LBC174ADWR
Category:
Drivers, Receivers, Transceivers
Description:
IC DRIVER 4/0 20SOIC
Manufacturer :
Texas Instruments
Category :
Data Rate :
30Mbps
Duplex :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Drivers/Receivers :
4/0
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Last Time Buy
Protocol :
RS422, RS485
Receiver Hysteresis :
Supplier Device Package :
20-SOIC
Type :
Driver
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V