NL17SZ05P5T5G
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
NL17SZ05P5T5G
Category:
Gates and Inverters
Description:
IC INVERTER OD 1CH 1-INP SOT953
Manufacturer :
onsemi
Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
24mA, 24mA
Current - Quiescent (Max) :
Features :
Open Drain
Input Logic Level - High :
Input Logic Level - Low :
Logic Type :
Inverter
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Number of Inputs :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
SOT-953
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SOT-953
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V