74LVC2G06GF/S500,1
Manufacturer:
Nexperia
Part Number:
74LVC2G06GF/S500,1
Category:
Gates and Inverters
Description:
74LVC2G06GF - Inverters with ope
Manufacturer :
Nexperia
Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
32mA
Current - Quiescent (Max) :
4 µA
Features :
Open Drain
Input Logic Level - High :
1.7V ~ 2V
Input Logic Level - Low :
0.7V ~ 0.8V
Logic Type :
Inverter
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
3.7ns @ 5V, 50pF
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
2
Number of Inputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
6-XFDFN
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
6-XSON (1x1)
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V