NC7SZ05P5X
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
NC7SZ05P5X
Category:
Gates and Inverters
Description:
IC INVERTER OD 1CH 1-INP SC70-5
Manufacturer :
onsemi
Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
-, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
2 µA
Features :
Open Drain
Input Logic Level - High :
Input Logic Level - Low :
Logic Type :
Inverter
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.3ns @ 5V, 50pF
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Number of Inputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SC-70-5
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V