74LVC2G32DP,125
Part Number:
74LVC2G32DP,125
Description:
IC GATE OR 2CH 2-INP 8TSSOP
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
4 µA
Features :
Input Logic Level - High :
1.7V ~ 2V
Input Logic Level - Low :
0.7V ~ 0.8V
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
3.2ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package :
8-TSSOP
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V