74LVC1G32GW-Q100H
Manufacturer:
Nexperia
Part Number:
74LVC1G32GW-Q100H
Description:
IC GATE OR 1CH 2-INP 5TSSOP
Manufacturer :
Nexperia
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
4 µA
Features :
Input Logic Level - High :
1.7V ~ 2V
Input Logic Level - Low :
0.7V ~ 0.8V
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4ns @ 5V, 50pF
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device Package :
5-TSSOP
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V