74LVC1G3208DBVRE4
Manufacturer:
Texas Instruments
Part Number:
74LVC1G3208DBVRE4
Category:
Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Description:
IC 3IN POS OR-AND GATE SOT23-6
Manufacturer :
Texas Instruments
Category :
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Logic Type :
AND/OR Gate
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Number of Inputs :
3 Input (2, 1)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Type :
Single-Ended
Package / Case :
SOT-23-6
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Schmitt Trigger Input :
No
Supplier Device Package :
SOT-23-6
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V