AT25SF041-DWF
Manufacturer:
Silego Technology (Dialog Semiconductor)
Part Number:
AT25SF041-DWF
Category:
Memory
Description:
IC FLASH 4MBIT SPI/QUAD WAFER
Manufacturer :
Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
85 MHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Format :
FLASH
Memory Interface :
SPI - Quad I/O
Memory Organization :
512K x 8
Memory Size :
4Mbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
Die
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Wafer
Technology :
FLASH - NOR
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.6V