AT25SF081-XMHD-T
Part Number:
AT25SF081-XMHD-T
Description:
IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8TSSOP
Clock Frequency :
104 MHz
Memory Organization :
1M x 8
Memory Size :
8Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package :
8-TSSOP
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.6V