AT45DB041D-SU-2.5-SL383
Manufacturer:
Silego Technology (Dialog Semiconductor)
Part Number:
AT45DB041D-SU-2.5-SL383
Category:
Memory
Description:
IC FLASH 4MBIT SPI 50MHZ 8SOIC
Manufacturer :
Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
50 MHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Format :
FLASH
Memory Interface :
SPI
Memory Organization :
264 Bytes x 2048 pages
Memory Size :
4Mbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
8-SOIC
Technology :
FLASH
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.6V