GS81302Q18AGD-300I
Manufacturer:
GSI Technology
Part Number:
GS81302Q18AGD-300I
Category:
Memory
Manufacturer :
GSI Technology
Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
300 MHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
8M x 18
Memory Size :
144Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (TJ)
Package / Case :
165-LBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
165-FPBGA (13x15)
Technology :
SRAM - Quad Port, Synchronous, QDR II
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V