GS8640Z18GT-250I
Part Number:
GS8640Z18GT-250I
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Clock Frequency :
250 MHz
Memory Organization :
4M x 18
Memory Size :
72Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP
Supplier Device Package :
100-TQFP (20x14)
Technology :
SRAM - Synchronous, ZBT
Voltage - Supply :
2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V