MT40A512M16LY-062E AAT:E TR
Manufacturer:
Micron Technology
Part Number:
MT40A512M16LY-062E AAT:E TR
Category:
Memory
Description:
IC DRAM 8GBIT PARALLEL 96FBGA
Manufacturer :
Micron Technology
Category :
Memory
Access Time :
19 ns
Clock Frequency :
1.6 GHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Format :
DRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
512M x 16
Memory Size :
8Gbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TC)
Package / Case :
96-TFBGA
Product Status :
Last Time Buy
Supplier Device Package :
96-FBGA (7.5x13.5)
Technology :
SDRAM - DDR4
Voltage - Supply :
1.14V ~ 1.26V