MT40A256M16LY-062E IT:F
Manufacturer:
Micron Technology
Part Number:
MT40A256M16LY-062E IT:F
Category:
Memory
Description:
IC DRAM 4GBIT PARALLEL 96FBGA
Manufacturer :
Micron Technology
Category :
Memory
Access Time :
13.75 ns
Clock Frequency :
1.6 GHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Format :
DRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
256M x 16
Memory Size :
4Gbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C (TC)
Package / Case :
96-TFBGA
Product Status :
Last Time Buy
Supplier Device Package :
96-FBGA (7.5x13.5)
Technology :
SDRAM - DDR4
Voltage - Supply :
1.14V ~ 1.26V