IS66WVS4M8ALL-104NLI-TR
Manufacturer:
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Part Number:
IS66WVS4M8ALL-104NLI-TR
Category:
Memory
Description:
32Mb, SerialRAM, 1.65V-1.95V, 10
Manufacturer :
Category :
Memory
Access Time :
7 ns
Clock Frequency :
104 MHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Format :
PSRAM
Memory Interface :
SPI, QPI
Memory Organization :
4M x 8
Memory Size :
32Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-SOIC
Technology :
PSRAM (Pseudo SRAM)
Voltage - Supply :
1.65V ~ 1.95V