IS42S16400J-5TL-TR
Manufacturer:
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Part Number:
IS42S16400J-5TL-TR
Category:
Memory
Description:
IC DRAM 64MBIT PAR 54TSOP II
Manufacturer :
Category :
Memory
Access Time :
4.8 ns
Clock Frequency :
200 MHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Format :
DRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
4M x 16
Memory Size :
64Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
54-TSOP II
Technology :
SDRAM
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V