IS62C256AL-45TLI-TR
Part Number:
IS62C256AL-45TLI-TR
Description:
IC SRAM 256KBIT PAR 28TSOP I
Access Time :
45 ns
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
32K x 8
Memory Size :
256Kbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
Supplier Device Package :
28-TSOP I
Technology :
SRAM - Asynchronous
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V