AT25010A-10TQ-2.7
Manufacturer:
Atmel (Microchip Technology)
Part Number:
AT25010A-10TQ-2.7
Category:
Memory
Description:
IC EEPROM 1KBIT SPI 20MHZ 8TSSOP
In Stock:
368
Manufacturer :
Atmel (Microchip Technology)
Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
20 MHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Format :
EEPROM
Memory Interface :
SPI
Memory Organization :
128 x 8
Memory Size :
1Kbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-TSSOP
Technology :
EEPROM
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V