IS61LPS12836A-200TQLI
Manufacturer:
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Part Number:
IS61LPS12836A-200TQLI
Category:
Memory
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
In Stock:
144
Manufacturer :
Category :
Memory
Access Time :
3.1 ns
Clock Frequency :
200 MHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
128K x 36
Memory Size :
4.5Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
100-LQFP (14x20)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V