IS43R86400F-5TLI
Manufacturer:
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Part Number:
IS43R86400F-5TLI
Category:
Memory
Description:
IC DRAM 512MBIT PAR 66TSOP II
In Stock:
218
Manufacturer :
Category :
Memory
Access Time :
700 ps
Clock Frequency :
200 MHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Format :
DRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
64M x 8
Memory Size :
512Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
66-TSOP II
Technology :
SDRAM - DDR
Voltage - Supply :
2.5V ~ 2.7V