CY7C1470V25-200BZI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
CY7C1470V25-200BZI
Category:
Memory
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
In Stock:
137
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
Memory
Access Time :
3 ns
Clock Frequency :
200 MHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
2M x 36
Memory Size :
72Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
165-LBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
165-FBGA (15x17)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
2.375V ~ 2.625V