CY15B108QI-20LPXI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
CY15B108QI-20LPXI
Category:
Memory
Description:
IC FRAM 8MBIT SPI 20MHZ 8GQFN
In Stock:
311
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
20 MHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Format :
FRAM
Memory Interface :
SPI
Memory Organization :
1M x 8
Memory Size :
8Mbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-UQFN
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-GQFN (3.23x3.28)
Technology :
FRAM (Ferroelectric RAM)
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.6V