SST26VF064B-104V/MN
Part Number:
SST26VF064B-104V/MN
Description:
IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 8WDFN
Clock Frequency :
104 MHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Interface :
SPI - Quad I/O
Memory Organization :
8M x 8
Memory Size :
64Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package :
8-WDFN (6x8)
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V