SST26VF064BT-104I/SO
Part Number:
SST26VF064BT-104I/SO
Description:
IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 16SOIC
Clock Frequency :
104 MHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Interface :
SPI - Quad I/O
Memory Organization :
8M x 8
Memory Size :
64Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package :
16-SOIC
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V