SST25VF040B-50-4I-SAE
Part Number:
SST25VF040B-50-4I-SAE
Description:
IC FLASH 4MBIT SPI 50MHZ 8SOIC
Clock Frequency :
50 MHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Interface :
SPI
Memory Organization :
512K x 8
Memory Size :
4Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V