NCP1063AP100G
Part Number:
NCP1063AP100G
Description:
IC OFFLINE SWITCH MULT TOP 7DIP
In Stock:
339
Duty Cycle :
66%
Frequency - Switching :
100kHz
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
Power (Watts) :
15.5 W
Supplier Device Package :
7-PDIP
Voltage - Breakdown :
700V
Voltage - Start Up :
9 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
7V ~ 20V