INN3378C-H302-TL
Manufacturer:
Power Integrations
Part Number:
INN3378C-H302-TL
Category:
AC DC Converters, Offline Switches
Description:
IC OFFLINE SW FLBACK INSOP-24D
In Stock:
137
Manufacturer :
Power Integrations
Category :
Control Features :
Frequency Control, Soft Start, Sync
Duty Cycle :
Fault Protection :
Current Limiting, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Frequency - Switching :
70kHz
Internal Switch(s) :
Yes
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Output Isolation :
Isolated
Package / Case :
24-PowerSMD Module (0.425", 10.80mm Width), 17 Leads
Power (Watts) :
70 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
InSOP-24D
Topology :
Flyback
Voltage - Breakdown :
725V
Voltage - Start Up :
5 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.42V ~ 3.78V