NCP1060BD060R2G
Part Number:
NCP1060BD060R2G
Description:
IC OFFLINE SW MULT TOP 10SOIC
Duty Cycle :
66%
Frequency - Switching :
60kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
10-SOP (0.154", 3.90mm Width)
Power (Watts) :
8.3 W
Supplier Device Package :
10-SOIC
Voltage - Breakdown :
700V
Voltage - Start Up :
9 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
7V ~ 20V